POUŽÍVATE SPRÁVNE SQUASHOVÉ LOPTY?
Posted by      10/14/2023 12:04:23    Comments 0
POUŽÍVATE SPRÁVNE SQUASHOVÉ LOPTY?

15. október je Svetovým dňom squashu, kedy sa všetkým hráčom otvárajú dvere na kurt, aby oslávili tento nádherný šport a hrali squash! No skôr, ako uchopíte svoju raketu, ste vedeli, že s vhodným vybavením môžete svoj squashový zážitok ešte viac vylepšiť? A aby sme vám to objasnili, musíme sa pozrieť na loptičky – konkrétne na squashové loptičky!

Samozrejme, kľúčovým prvkom pri hraní squashu je práve výber správnej squashovej loptičky. Aj keď by ste mohli mať dokonale zladenú raketu, pre ešte lepšiu hru potrebujete loptičku, ktorá bude perfektne zodpovedať vášmu hry.

AKO SPOZNAŤ, KTORÁ LOPTIČKA JE TA PRAVÁ?

Pri výbere squashovej loptičky vstupuje do hry niekoľko faktorov. Preto sme pripravili prehľad typov loptičiek nižšie, ktorý vám pomôže rozhodnúť, ktorá je tá správna pre vás.

PROFESIONÁLNA LOPTIČKA

Profesionálni hráči a skúsení squashisti najčastejšie siahajú po profesionálnych loptičkách. Sú dostupné v čiernom a bielom prevedení, pretože profesionáli hrávajú na elegantných sklenných kurtch a čiernu loptičku je niekedy ťažšie sledovať. Treba však vedieť, že profesionálna loptička je rýchla a ťažká, a potrebuje trochu času, kým sa 'rozohreje' a začne poskytovať presné odrazy. Aj potom je potrebné doslova 'do nej udierať' a rýchlo sa pohybovať po kurtu, aby ste mohli mať súťažnú hru. Preto sa táto loptička odporúča skúseným hráčom.

SÚŤAŽNÁ LOPTIČKA

Súťažná loptička je 'bratrancom' profesionálnej loptičky. Má rovnaké rozmery, ale skrýva tajomstvo... odráža sa menej než profesionálna loptička a ponúka zhruba o 10% dlhší čas odrazu. Je to ideálne pre stredne pokročilých a pokročilých hráčov, ktorí cítia, že v ich hre je priestor na zlepšenie alebo potrebujú viac času na dosiahnutie loptičky, aby hra zostala zábavná a vyrovnaná.

LOPTIČKA PRE POKROČILÝCH

Loptička pre pokročilých je tá správna voľba pre tých, ktorí chcú zdokonaliť svoju hru a posunúť ju na ďalší level. Je o 6% väčšia než profesionálna loptička a ponúka až o 20% dlhší čas odrazu. Táto loptička je ideálna pre tých, ktorí jednoducho milujú hrať squash, alebo chcú vylepšiť svoju techniku a hru. Je dokonalá pre rekreačných hráčov.

ZÁKLADNÁ LOPTIČKA

Pre tých, ktorí začínajú alebo si chcú užiť trochu pomalšiu hru, tu je základná loptička. Je o 12% väčšia než profesionálna loptička a ponúka až o 40% dlhší čas odrazu. To znamená, že doslova 'skáče' po kurte a dáva hráčom jednoduchú silu. Takže ak práve začínate, alebo milujete hrať squash, ale už nie ste takí rýchli, ako kedysi, vyberte si úvodnú loptičku.

ZHRNUTIE

Ak ste začiatočník, zvoľte základnú loptičku. Ak je hra príliš jednoduchá a rely trvajú príliš dlho, a vy túžite po výzve, prejdite na loptičku pre pokročilých. Rovnaký postup platí aj pre súťažnú a profesionálnu loptičku - ak chcete posunúť svoju hru na vyššiu úroveň, vyskúšajte loptičku ďalšej úrovne.

Každý hráč má iný štýl a ciele v hre, takže ide o to nájsť tú pravú voľbu pre seba. Vyrábame loptičky pre všetky úrovne hry a dokonca aj pre deti, takže neopúšťajte kurt, kým neskúšate všetky možnosti a nenájdete svojho ideálneho partnera na kurt!

Leave a Reply

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website